Четверг, 27 Июль 2017 16:11

Везучий дідусь Володимир Панкін

Екс-заступник міністра фінансів, а нині – голова правління Євразійського банку розвитку (ЄАБР) Дмитро Панкін клятвено запевняє, що не має ніякого відношення до петербурзької компанії «А-проект», яка освоювала багатомільйонні підряди на реконструкцію доріг та інфраструктурне будівництво. Офіційно, дійсно, власником компанії числиться його батько, Володимир Панкін. Залишається , правда, загадкою, як літній людині, який в наступному році буде зустрічати своє 90-річчя, вдається отримувати замовлення один за іншим, іноді навіть обходячи протести антимонопольної служби.

Про те, що компанія «А-проект» буде доробляти реконструкцію Богатирського проспекту в Петербурзі, повідомив The Moscow Post. Була озвучена і вартість підряду – 387 млн рублів. Реконструкція проспекту почалася ще в 2012 році, однак з двома попередніми підрядниками Смольний розірвав договори.

Жертва «Пересвіту»

Починала реконструкцію компанія “Акрос”, яка збанкрутіла і не виконала свої зобов’язання. Комітет з будівництва стягнув з неї 100 млн рублів. Наступним підрядником була “МК-20СХ”, яка за 394 млн рублів повинна була закінчити реконструкцію до кінця 2017 року. Однак і з нею контракт був розірваний. За твердженням Смольного, компанія постійно зривала терміни виконання робіт.

В “МК-20СХ” з цим не згодні і кажуть, що від них вимагали виконання додаткових робіт без оплати. Зараз компанія і Смольний судяться. Чергове засідання призначено на 28 червня.

Комітет з будівництва подав позов на 91,7 млн рублів і банку “Пересвет”, який виступав гарантом виконання контракту з “МК-20СХ”. Чергове засідання по цій справі відбудеться 3 серпня.

Нарешті у Полтавченко, по всій видимості, вибрали “правильного” підрядника. Звичайно, “А-проект” – компанія з мільярдними оборотами, постійно отримує держзамовлення. Але лише за менеджерських здібностей її номінального власника? Неважко припустити, що інтереси компанії, записаної на престарілого батька, лобіює Дмитро Володимирович, воліє залишатися в тіні.

 “А-проект” під “дахом” Панкіна?

Неважко помітити, що доля «А-проекту» пов’язана з просуванням Панкіна-молодшого по кар’єрних сходах. Наприклад: у січні 2008 року Дмитро Панкін був призначений на посаду заступника міністра фінансів Олексія Кудріна (голова уряду РФ Віктор Зубков перед цим «персональним» указом збільшив кількість заступників міністра до п’яти осіб), а вже в лютому Володимир Панкін через два юрособи отримав 100% акцій компанії. Став її власником у 80 років! Син зробив татові подарунок на ювілей? Чи здобув тіньову кубушку, формально обійшовши таким чином конфлікт інтересів?

Читайте також:   Український мобільний ринок «захопили» російські бізнесмени

Зараз в «А-проект» прийшло нове покоління: разом з Володимиром Панкиным компанією володіє (через петербурзьку компанію “Будінвест-СПб”, яка спеціалізується на бухоблік і аудит) Олена Архангельська, дочка Дмитра Панкіна, що постійно проживає в Лондоні.Сам фінансист, зрозуміло, формально ні при чому.

Олена Архангельська

Життя у пані Архангельської складається дуже успішно. Працюючи в Deutsche Bank, Олена примудрилася придбати в 2014 році квартиру в Лондоні вартістю £1,1 млн. І, звичайно ж, зробила це на зарплату банківського працівника, а не на викрадені держзамовлення фірми “А-проект”.

Незрозумілий фарт «А-проекту»

А могла б! Річний оборот фірми “А-проект” досягає 2,5 млрд рублів. В її портфелі – будівництво, переробка нафти і багато іншого. У компанії свій автопарк на 40 одиниць техніки.

У 2016 році компанія зі скандалом виграла черговий конкурс – держзамовлення на ремонт доріг Адміралтейство, Vasileostrovskogo і Кіровського районів на суму 271 млн рублів. Перемога “А-проект” була присуджена незважаючи на те, що перед цим УФАС зажадало внести поправки в конкурсну документацію. Замовник – комітет з розвитку транспортної інфраструктури (КРТИ) – сказав, що жодних документів від антимонопольників не отримував.

І, безумовно, Дмитро Панкін теж не мав до цієї перемоги ніякого відношення. Як, швидше за все, і до інших “перемогам” А-проекту”. Це просто зірки встають так, що компанія регулярно виграє.

Зараз “А-проект” бере участь в якості субпідрядника у “Мостобуду №6”, який близький до банкрутства. З-за цього роботи на Обвідному каналі вартістю 4,5 млрд рублів в 2015 році навіть заморожували.

А потім “А-проекту” знову “пощастило”. Смольний умовив банк “Глобекс” видати “Мостострою №6” кредит на 500 млн рублів. І “А-проект” зміг продовжити роботи. А Дмитро Панкін – знову ні при чому?

Читайте також:   Найбідніший гей країни: російський комік зганьбив скандального "голуба миру"

Бізнес-інтереси Панкиных?

За дивним збігом обставин або знову ж розташуванню зірок, гендиректором “А-проекту” є екс-податківець Олексій Гудим. І він же керує фірмою “Стройинжиниринг”. І цілком можливо, що ця фірма також входить у бізнес-інтереси сім’ї Панкиных.

У 2012 році Олексія Гудима затримували співробітники УФСБ по Петербургу і Ленобласті при передачі хабара нібито в інтересах “Агентства фінансового менеджменту”. Ця фірма раніше також належала працьовитому і невтомному Володимиру Панкін.

І як не дивно, теж “сиділа” на держзамовленнях. Проте потім через накопичених боргів була збанкрутує. Як і її дочірнє підприємство – “Санкт-Петербурзьке лізингове суспільство”.

І знову ж таки дивним чином екс-гендиректор “Агентства фінансового менеджменту” Ольга Глухова стала керуючим директором ЄАБР, а екс-гендиректор “Санкт-Петербурзького лізингового товариства” Віктор Силкін успішно розвиває групу компаній “Супервэйв”.

У 2011-2012 роках одна з компаній групи регулярно отримувала замовлення від Федеральної служби з фінансових ринків РФ, очолюваної в той час Дмитром Панкиным, а в 2015 році стала підрядником ЄАБР. І, безумовно, це знову випадкові збіги. І Дмитро Панкін до них ніякого відношення не має. Як і до групи свого батька “А-проект”.

Дмитро Панкін

Звідки-то є у сім’ї Панкиных і активи за кордоном. Злі язики припускають, що її родичам належать три девелоперські фірми в Болгарії “Ня”, “БГ Фортіс” і “Рикедом”, а також лондонська компанія Sky Terrace Limited.

Фірми не ведуть активної діяльності, а зареєстровані на юрадресах разом з десятками інших компаній і, можливо, є фірмами-пустушками для провертання “оборудок” сім’ї Панкиных. Про які можна тільки здогадуватися.

Наприклад, рахунок Sky Terrace Limited відкритий в латвійському банку ABLV. Рахунок, швидше за все, регулярно використовується, але невідомо, для яких цілей.

Читайте також:   Ахметов відключило гарячу воду понад 1 тис. будинків в Києві

Є Гудим, і той судимий

Дивно, але Дмитра Панкіна, схоже, взагалі не хвилює репутація його батька. Який би нормальний син дозволив би керувати фірмою батька Олексію Гудиму, людині, який був двічі судимий.

Такий керівник і під монастир татуся може підвести. Чи саме така людина потрібна на посаді керівника “А-проекту” самому Дмитру Панкін? Але він же начебто не бере участі в роботі фірми.

Кар’єра Дмитра Панкіна пішла в гору після його знайомства на початку 90-х років з Анатолієм Чубайсом. І довгі роки Дмитро Панкін впевнено йшов по кар’єрних сходах, здобуваючи потрібні зв’язки.

І тепер вони, мабуть, працюють самі. Інакше звідки ж у “А-проекту” стільки держзамовлень? Дмитро Панкін, за його словами, батькові не допомагає. І це – теж дуже дивно для сина. Може, дочка якось з Лондона рулить?

Якось все заплутано в сім’ї Панкиных. Впливовий син від бізнесу нібито осторонь, а держзамовлення “А-проекту” йдуть. Ніби якась невидима рука направляє їх до компанії. Або це все-таки рука Дмитра Панкіна? І що буде, якщо таємне сім’ї Панкиных стане явним?

Агентство «Руспрес» раніше звертав увагу на існування компанії-близнюка «А-проекту під назвою «Оріон плюс». За ряд крупних контрактів (наприклад, у конкурсі на ремонт Красносільського та Petrodvorcovogo району за 226 млн рублів у конкурсі на ремонт Колпинского і Пушкінського районів за 264 млн рублів) ці компанії боролися один з одним — інші претенденти були під формальними приводами відсіяні ще на етапі подання заявок. Така низка збігів теоретично повинні були б зацікавити антимонопольні органи перевірити дві компанії на предмет афільованості.

ФСБ-СБУ

Будущий спецсубъект Дрыманов "ходит лошадью" против ФСБ

Будущий спецсубъект Дрыманов "ходит лошадью" против ФСБ

Вопрос министру Колокольцеву. Кем был и остался полковник Руслан Кондрашов (Нурлан Кабдрашов) в ямальском главке МВД?

Вопрос министру Колокольцеву. Кем был и остался полковник Руслан Кондрашов (Нурлан Кабдрашов) в ямальском главке МВД?

Обманутый бизнесмен Григорьев отвечает за аферы Парамонова

Обманутый бизнесмен Григорьев отвечает за аферы Парамонова

Саратовского бизнесмена арестовали за миллионную взятку сотруднику ФСБ

Саратовского бизнесмена арестовали за миллионную взятку сотруднику ФСБ

С полковника Ламонова сняли обвинения по делу о взятке от Шакро Молодого

С полковника Ламонова сняли обвинения по делу о взятке от Шакро Молодого

CURRENT EVENTS

Рассматривавшая дела Белых и Васильевой судья ушла в отставку

  • 11.04.2018 21:25

ВС взялся за судей

  • 10.04.2018 13:21

Госбанк обвинил судью Хозяйственного суда Максима Лыськова в коррупционном сговоре с экс-«регионалом» Алексеем Омельяненко

  • 02.03.2018 14:53