Среда, 09 Август 2017 14:02

Життя і здоров'я людей чи власні інтереси – що важливіше для голови Васильківської райради?

4 серпня відбулося перше засідання Госпітальної ради Васильківського госпітального округу Київської області, у якому взяли участь представники чотирьох районів та трьох міст обласного значення.  У результаті швидко, безапеляційно і штучно сформували керівний склад Госпітальної ради  Васильківського госпітального округу.

Головою Госпітальної ради стала голова Васильківської районної ради Наталія Баласинович, яка не має жодного досвіду у цій сфері, ба, навіть медичної освіти. Заступником голови обраний головний лікар Обухівської центральної районної лікарні Ігор Біліченко, а секретарем – Фастівський міський голова Михайло Нетяжук. Не важко вгадати, хто проголосував за таке рішення – делегати Васильківщини, Фастівщини, Обухівщини.

«У мене склалася думка, що кандидатури на керівні посади заздалегідь були визначені, тому залишалося лише формально проголосувати, що й зробили представники Васильківщини (4 члена ради), Обухівщини (4 члена ради, при нормі – 3 члена ради) та Фастівщини (6 членів ради, при нормі – 3 члена ради; приймало участь у голосуванні – 4 члена ради). За таких обставин, рішення прийняті з порушеннями, принаймні,  голоси двох членів ради можна не враховувати», – після засідання прокоментував депутат Києво-Святошинської районної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, праці та соціального захисту населення Павло Реган на свої сторінці у «фейсбуці» (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1545210448855064&id=100000983725274&pnref=story).

Також він пояснив позицію Києво-Святошинської РДА та райради утриматися при голосуванні з процедурних питань: «…з самого початку організатори першого засідання почали апелювати суперечливими даними щодо кількісного складу Госпітальної ради та не надали конкретної відповіді з деяких питань практичної реалізації медичних реформ, пов’язаних з фінансовими взаємовідносинами органів місцевого самоврядування в межах госпітальних округів».

Цікаво, що це питання вже не вперше піднімають у Києво-Святошинському районі. На офіційній сторінці Києво-Святошинської райдержадміністрації (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1960968484181073&id=1486409778303615)є інформація, що від 28 липня цього року «…за дорученням колективів медичних працівників нашого району голова Києво-Святошинської РДА Мирослава Смірнова офіційним листом звернулася до голови Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольги Богомолець щодо врегулювання цього питання у законодавчій площині та ухвалення нормативно-правової бази, яка б регулювала організаційні і фінансові механізми впровадження госпітальних округів. Відповідь ще не отримали».

Нагадаємо, до Васильківського госпітального округу увійшло 11 адміністративно-територіальних одиниць (5 районів, 3 міста обласного значення і 3 міста районного значення): Васильківський, Києво-Святошинський, Обухівський, Фастівський, Макарівський райони, а також міста Васильків, Обухів, Фастів, Боярка, Вишневе та Українка. Такий склад регламентується розпорядженням Кабінету Міністрів України №194-р від 22.03.2017 року  «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Київської області».

«Однак, відповідно до п. 13 Примірного положення про госпітальний округ, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України №165 від 20.02.2017 року загальний склад госпітальної ради визначається, виходячи зі складу госпітального округу у кількості 8 адміністративно-територіальних одиниць (5 районів: Києво-Святошинський район, Макарівський район, Обухівський район, Фастівський район, Васильківський район  та 3 міста обласного значення: м. Обухів, м. Фастів, м. Васильків)», – вказує на нормативно-правові суперечності Реган.

Змінити ситуацію можна тільки тоді, коли буде розроблена та затверджена законодавча база, якої поки немає. Чим керуватися сьогодні – незрозуміло. По факту ми маємо незареєстровані наказ МОЗ та розпорядження КМУ, які ігноруються. Як і інтереси людей, які хочуть отримувати якісні медичні послуги і очікують реальних, а не «паперових» реформ. 

Незрозуміло, яким чином визначили кількість представників від кожного району та міста. За логікою повинен бути розподіл за кількістю населення в кожній адміністративно-територіальній одиниці. Але цей головний критерій відкинули - на практиці порушена пропорційність представництва, а це значить, що об'єктивного розподілу фінансування медичної сфери кожного району чи міста, а значить підвищення якості надання медичних послуг на місцях, годі й чекати. 

Це також прокоментував Павло Реган в мережі: «Всупереч п. 13 Примірного положення, Фастівська районна рада (при кількості жителів району 30700 чоловік) прийняла рішення делегувати до Госпітальної ради Васильківського госпітального округу 4-х членів (згідно розрахунків за формулою, визначеною в п. 13 Примірного положення це має бути лише 1 член), Обухівська районна рада (при кількості жителів району 35500 чоловік) замість 1-єї особи, делегувала 2-х осіб. При цьому Києво-Святошинська районна рада при розрахунковій  кількості жителів району 178388 чоловік (майже у 6 разів більше ніж у Фастівському районі) делегувала до Госпітальної ради  4-х осіб, як це визначено в п.13 Примірного положення.»

На його думку, порушені права та законні інтереси жителів Києво-Святошинського району та інших адміністративно-територіальних одиниць Госпітального округу на справедливе пропорційне представництво у діяльності Госпітальної ради  Васильківського госпітального округу та ухваленні нею рішень.

«Щодо суперечності нормативно-правових актів, я звернувся до Міністерства юстиції щодо отримання роз’яснень з питання чи підлягає незареєстрований наказ Міністерства охорони здоров’я України №165 від 20.02.2017 року «Про затвердження Примірного положення про госпітальний округ» до обов’язкового виконання суб’єктами правовідносин, а також з приводу того, який нормативно-правовий акт (розпорядження КМУ №194-р чи наказу МОЗ №165) необхідно враховувати при формуванні кількісного складу Госпітальної ради Васильківського госпітального округу», – наостанок зауважив в пості депутат Києво-Святошинської райради.

Тож, маємо дивну ситуацію, керівництво Госпітальної ради є, а самої суті реформи немає. Обрали самі себе навіть без розуміння того, як діяти далі. Питання в тому, навіщо «гратися» із життям і здоров’ям людей?

 

ФСБ-СБУ

Усман Хакназаров: Кто лидер по вывозу капитала из Узбекистана?

Усман Хакназаров: Кто лидер по вывозу капитала из Узбекистана?

ФСБ наносит удар по теневой империи хозяев МЧС

ФСБ наносит удар по теневой империи хозяев МЧС

ФСБшник оценил президентские шансы Кадырова

ФСБшник оценил президентские шансы Кадырова

Вертухаи всей страны - делу Реймера верны

Вертухаи всей страны - делу Реймера верны

Экс-начальник ГУМВД по СЗФО получил семь лет за растрату

Экс-начальник ГУМВД по СЗФО получил семь лет за растрату

CURRENT EVENTS

Самые богатые судьи мира - украинские судьи: поименный список

  • 03.08.2017 19:13

Реванш в судейской системе или «незаменимый» Пасенюк

  • 13.07.2017 08:35

Одиозный украинский судья-беглец напомнил о себе

  • 11.07.2017 07:05