Понедельник, 27 Ноябрь 2017 10:20

Щупальця Партії регіонів у Фонді держмайна

Партія регіонів почила в Бозі. Так скаже кожен, хто хоч трохи цікавиться українською політикою. Щоправда уламки її збереглись під куполом Верховної Ради зокрема в Опозиційному блоці. Та не тільки там. Виявляється регіонали діють і у інших державних органах.

Нещодавно генеральний прокурор Ю.Луценко пролив світло на цікаве розслідування. Чинний керівник Фонду держмайна пан Трубаров підозрюється у зловживанні службовим положенням під час приватизації частини приміщення МінАПК на Хрещатику. Було це у 2013 році.

Тоді міністр Присяжнюк разом з Трубаровим (на той час керівником київського відділення ФДМ) вирішили створити пивний ресторан прямо у приміщенні міністерства. Для цього була реалізована схема відчуження держмайна через оренду з подальшою приватизацією. І усе це задарма. Типовий дерибан часів всевладдя регіоналів. В результаті частина майна МінАПК незаконно відійшла приватному ТОВ.

Відомо, що пан Трубаров працював і кар’єрно зростав під патронатом Партії регіонів. А з екс-регіоналом Віталієм Хомутинником його поєднують родинні зв’язки. Є інформація, що кураторами Трубарова також були регіонали Геллер і Новинський. Можна стверджувати, що це кураторство продовжується й досі. Бо як тоді пояснити позицію Опоблоку: голосування за бюджет-2018 вони ставлять у залежність від розвитку цього провадження. У разі закриття вони готові підтримати бюджет.

Тим часом ГПУ передала провадження до НАБУ (фактор 21 листопада). Прокурори виявились міцними горішками й не піддавались на тиск та шантаж з боку кураторів Трубарова і розслідування рухалось. Як себе поведуть детективи НАБУ та особисто директор Ситник? Побачимо. Це буде серйозним тестом для його відомства.

Віталій Трубаров починав кар’єру в Донецьку у часи всевладдя Партії регіонів. Він виявився одним з чисельної армії “донецьких”, які перебралися на роботу у столицю. Працював з Чечетовим. Розвивав “казачьє движение”, те саме, що тепер стріляє у захисників України на Сході.

На наступний рік оголошено масштабну приватизацію. Очікуємо на прихід солідних західних інвесторів. Доходи держбюджету за цією статтею мають скласти 22 млрд. грн. Для цього готується новий закон про приватизацію. Процедури лібералізуються, спрощуються. Все для чесного, прозорого бізнесу.

Водночас є ризики приходу й нечесних грошей. Янукович і його “сім’я” вивели мільярди коштів з України і тепер вони хотіли б придбати на них майно, що приватизується. Офшорні компанії Курченка, Клименка, Саші “Стоматолога” чекають нагоди, щоб скористатись ліберальним приватизаційним законодавством, придбати підприємства в Україні і мати бізнес-відносини з ЄС, США, Канадою тощо.

Чекають нагоди й гроші російського бізнесу. Причина, окрім прибутку, та ж: мати можливість вести бізнес з Заходом, обходити санкції.

Сьогодні керівник Фонду держмайна в ручному режимі вже не в змозі розкидуватись майном. Поняття дерибану – в минулому. Часи не ті. Але він може усіляко сприяти поширенню небажаного бізнесу в Україні. Тонкощі й лазівки у законодавстві завжди можна відшукати й використовувати. Уміння й бажання це робити у пана Трубарова як бачимо є.

Володимир Манько

ФСБ-СБУ

Обвиняемые в пытках и убийстве силовики из ингушского центра «Э» получили сроки от 3 до 10 лет

Обвиняемые в пытках и убийстве силовики из ингушского центра «Э» получили сроки от 3 до 10 лет

Будущий спецсубъект Дрыманов "ходит лошадью" против ФСБ

Будущий спецсубъект Дрыманов "ходит лошадью" против ФСБ

Вопрос министру Колокольцеву. Кем был и остался полковник Руслан Кондрашов (Нурлан Кабдрашов) в ямальском главке МВД?

Вопрос министру Колокольцеву. Кем был и остался полковник Руслан Кондрашов (Нурлан Кабдрашов) в ямальском главке МВД?

Обманутый бизнесмен Григорьев отвечает за аферы Парамонова

Обманутый бизнесмен Григорьев отвечает за аферы Парамонова

Саратовского бизнесмена арестовали за миллионную взятку сотруднику ФСБ

Саратовского бизнесмена арестовали за миллионную взятку сотруднику ФСБ

CURRENT EVENTS

Дело судьи Ольги Ступак»: как благодаря лжи стать судьей «нового» Верховного Суда

  • 05.11.2018 18:24

Судья Жуковская: верный слуга «Партии Регионов» Януковича и янтарная мафия — в одной судейской мантии

  • 18.10.2018 16:28

Судья Хозсуда города Киева Екатерина Головина: «донецкий паровозик» и нечестные доходы

  • 16.08.2018 09:43