Зміни в держбюджеті: нардепи зареєстрували оновлений проект

Зміни в держбюджеті: нардепи зареєстрували оновлений проект
5229 ПЕРЕГЛЯДІВ

Члени бюджетного комітету Верховної Ради зареєстрували законопроект №3279-д про внесення змін в держбюджет на 2020 рік. Цей документ був підготовлений під час опрацювання нардепами урядового проекту, який парламент раніше відправив на повторне перше читання. Бюджетний комітет рекомендує ВР прийняти новий законопроект за основу і в цілому.

Порівняно з чинною редакцією держбюджету на 2020 рік план доходів держбюджету пропонується знизити на 119,8 млрд грн (до 975,8 млрд грн), план видатків - збільшити на 82,4 млрд грн (до 1266,4 млрд грн), а дефіцит - збільшити на 202,1 млрд грн (до 298,4 млрд грн).

Граничний обсяг держборгу підвищується на 341,7 млрд грн - до 2386,8 млрд грн. Водночас граничне обмеження обсягу гарантованого державою боргу скасовується (у чинній редакції держбюджету на кінець року воно встановлене в розмірі 318,4 млрд грн).

Документом пропонується збільшити обсяг запозичень на 277,5 млрд грн (до 642,7 млрд грн), у т.ч. внутрішніх запозичень - на 146,5 млрд (до 377,6 млрд грн), а зовнішніх - на 131 млрд грн (до 265,1 млрд грн).

План надходжень від приватизації пропонується зменшити на 11,5 млрд грн (до 0,5 млрд грн). 

При цьому Мінфіну надається право здійснювати правочини з державними деривативами, включаючи їх обмін, випуск, купівлю, викуп та продаж за рахунок здійснення держзапозичень понад обсяги, встановлені держбюджетом. Умови таких правочинів визначаються Кабінетом Міністрів.

Законопроектом передбачено створення в складі держбюджету Фонду боротьби з хворобою COVID-19 та її наслідками, причому - на період дії карантину, встановленого Кабміном, та протягом 30 днів з дня скасування цього карантину.

Обсяг цього фонду - 64,67 млрд грн (уряд пропонував на 32,39 млрд грн більше - 97,06 млрд грн).

Як зазначено, рішення про виділення коштів із фонду приймаються Кабміном за погодженням з бюджетним комітетом Верховної Ради.

Кошти фонду спрямовуються на:

  • заходи, спрямовані на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів коронавірусу, зокрема на закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення зазначених заходів, включаючи закупівлю медичних послуг за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення;
  • додаткові доплати до зарплати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації COVID-19, а також доплати до зарплати окремим категоріям працівників, які забезпечують життєдіяльність населення;
  • надання грошової допомоги громадянам, зокрема особам похилого віку;
  • надання одноразової грошової допомоги членам сімей медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, які загинули від коронавірусу, що пов’язано з виконанням робіт з ліквідації такої хвороби;
  • надання трансферту Пенсійному фонду;
  • надання фінансової допомоги на поворотній або безповоротній основі Фонду соцстрахування і Фонду страхування на випадок безробіття;
  • поповнення резервного фонду держбюджету;
  • відновлення видатків держбюджету (включаючи трансферти місцевим бюджетам) та надання кредитів з державного бюджету за бюджетними програмами, скорочених у зв’язку із створенням Фонду боротьби з коронавірусом.

finbalance.com.ua

Автор: admin.politica.com.ua

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео