Фейкові журналісти,фейкового інформагенства «Укрмедіа» ЧЕСЛАВСЬКИЙ ОЛЕГ І КУЦЕНКО СЕРГІЙ поплюжать Президента України,владу та підбурюють до массових акцій протесту

Фейкові журналісти,фейкового інформагенства «Укрмедіа» ЧЕСЛАВСЬКИЙ ОЛЕГ І КУЦЕНКО СЕРГІЙ поплюжать Президента України,владу та підбурюють до массових акцій протесту
527 ПЕРЕГЛЯДІВ

Мало хто пам’ятає резонансну історію, коли у 2017 році на території всієї України чимала кількість осіб, начебто, незаконно отримала журналістські посвідчення під егідою ВГО “Журналісти проти корупції”. Комісія журналістської етики (КЖЕ) на той час виявила, що ВГО “Журналісти проти корупції” протягом 2017 року видавали посвідчення журналістів не маючи свідоцтва про держреєстрацію інформаційного агентства, як суб’єкта інформаційної діяльності та свідоцтва про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації.

Такі документи вони отримали лише 6 жовтня 2017 року, згідно з даних КЖЕ, видані посвідчення журналістів не мали під собою юридичного підґрунтя. Дана резонансна справа має активне продовження і сьогодні, у 2021 році.

Наша редакція не маємо наміру звинувачувати ВГО “Журналісти проти корупції” у махінаціях. Правову оцінку таким діям мають надавати Правоохоронні органи, якщо для цього є підстави. Згідно чинного Законодавства все пояснюється доволі прозоро і просто: жодна громадська організація (ГО) не являється інформаційним агентством. Тобто, громадська організація (ГО) жодних журналістських посвідчень видавати не має права!

Для можливості видавати журналістам професійні посвідчення потрібно зареєструвати відповідну юридичну особу, після цього звернутись до Мінюсту та до Національної  Ради з питань телебачення та радіомовлення, тобто зареєструватись як ЗМІ.

Наведемо приклад, правильного функціонування Громадської організації і медіа ресурсу (інформагентства)- це відомий інформаційний портал СТОПКОР(Стоп корупції).

Вони зареєстрували Громадську організацію "СТОП КОРУПЦІЇ", код ЄДРПОУ 39946405 .

Код- 94.99: діяльність інших громадських організацій, н. в. і. у., яка є неприбутковою незалежною організацією, що провадить незалежні антикорупційні розслідування і правозахисну діяльність з метою запобігання зловживанню владою, протидії корупції і сприяння демократичним перетворенням в Україні. Також, зареєстровано ТОВ "ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНСТВО "СТОПКОР", код ЄДРПОУ 38683988 .

Код-63.91: діяльність інформаційних агентств. Тобто, офіційно «СТОПКОР»зареєстровані як медіа, і мають повне право видавати посвідчення журналіста.

Ще раз наголошуємо, що наша редакція нікого не рекламує, а лише для прикладу взяла агенцію «СТОПКОР».

Для чого ми це робимо? 

Справа в тому, що останнім часом у «геометричній прогресії» множаться різноманітні псевдо-офіційні медіа, які без відповідних документів і форм діяльності (згаданих вище) друкують липові журналістські посвідчення і, на їх основі проводять незаконну діяльність. Вони блукають вулицями Києва та проводять різноманітні опитування,беруть інтерв’ю під прикриттям незаконних журналістських «корочок», відвідують адмінбудівлі, суди, прокуратури, державні органи влади та «тикаючи» псевдо-посвідченнями погрожують кримінальними справами за перешкоджання журналістській діяльності!

Сьогодні ми надаємо дані про конкретні псевдо-змі та використання ними фейкових журналістських посвідчень. Вважаємо це офіційним зверненням до Правоохоронних структур!

На фото: Сергій Куценко із липовим журналістським посвідченням фейкового «інформаційного агентства» "Укрмедіа". 

Наприкінці січня жителі столиці могли зустріти цього чоловіка в громадських місцях із прохання взяти участь в опитуванні, під егідою новоствореного проекту «Запитай у киянина»

Як ви вже зрозуміли, представлявся він журналістом інформаційного агентства "Укрмедіа", і відповідно пред’являв людям журналістське посвідчення даного ЗМІ. Все начеб то виглядає красиво і законно з першого погляду... Але, де-юре такого інформагенства не існує і видавати журналістські посвідчення не мають права.

І це ще далеко не все! Цікаво те, що інформаційне агентство "Укрмедіа" не має відповідного (за всіма параметрами) сайту, де мають публікуватись новини та журналістські розслідування. Сайт начеб то і є, але він практично немає нічого спільного з діяльністю інформаційних агентств.

Даний сайт є рекламою у сфері розробок ІТ-технологій, на ньому описується можливість створення доволі сумнівних платформ. Наприклад, серед уже функціонуючих CIVIC SPACESPILNOКиївський міський блог, який нашою редакцією викритий на шахрайствіMedia Teenz, який вже не активний, та інші. Максимум, що присутнє для публікування новин – це невеличкий блог «для обраних».

Це фейкове  інформагентство  створив ЧЕСЛАВСЬКИЙ ОЛЕГ  ЄВГЕНОВИЧ, шахрай у сфері інформтехнологій. За цим псевдо змі закріпленно лише громадську організацію під назвою "Укрмедіа" (код ЄДРПОУ 39630300).

Жодних інших фірм,які б дозволяли видавати журналістські посвідчення та офіційно займатись журналістською діяльністю у«Укрмедіа» ОЛЕГА ЧЕСЛАВСЬКОГО не має! Тобто, блукаючий Києвом СЕРГІЙ КУЦЕНКО,незаконно розмахував липовим посідченням від імені ЧЕСЛАВСЬКОГО О.Є.

Ще раз підкреслюємо, що для видачі журналістських посвідчень і проведення законної журналістськой діяльності «Укрмедіа» повинна бути офіційно зареєстрована у МІНЮСТІ як ЗМІ.

Виходить, що задля економії коштів і ухиляння від сплати податків ОЛЕГ  ЧЕСЛАВСЬКИЙ просто друкує «липові» журналістські посвідчення. Для Чеславського Олега закон  України «не писаний»… 

До речі, восени ми вже розповідали про порушення закону які зробив ОЛЕГ ЧЕСЛАВСЬКИЙ. Тоді мова йшла про те, що він у своїх корисливих цілях і із корисливих мотивів тривалий час вводив в оману киян, видаючи свій сайт «Київський міський блог» під виглядом сайту КМДА.

Завдяки меру міста Володимира Кличко злочин був зупинений.  ЧЕСЛАВСЬКИЙ  незаконно використовував символіку Києва та адресу КМДА. Після нашого розслідування він швидко взявся замітати сліди! Але, рукописи не горять»! 

 Логічне питання: «де ж ЧЕСЛАВСЬКИЙ і його липові журналісти публікують свої мемуари?»  

Все виходить просто: на вищезгаданому і викритому нами у шахрайстві «Київському міському блозі», платформі, яка «вічно розвивається і всім, капець, як вона потрібна» SPILNO, на сайті відвертої чорнухи і заказухи «FAKEOFF», та на ряді інших, ще більш «обмежених» сайтах.  До речі, щоб надалі, після нашої публікації, Чеславський і КО не відхрещувались від того, що він офіційно називає «Укрмедіа» «інформаційним агентством» прикріпляємо скрін із його сайту:  

Цікаво те, що перехід на джерело іде на сайт SPILNO. Можливо це і є те саме інформагентство «Укрмедіа»?

Але ж, ні spilno  ЧЕСЛАВСЬКИЙ  ОЛЕГ подає це, як платформу громадської участі! То може йому пора вже визначитись для чого, або для кого він створює ці сайти? Хоча все зрозуміло: для нього особисто! Тільки для замилюванням очей, що це для людей, та жителів Києва. А сам виконує проросійські завдання, плюндруючи українську владу під виглядом патріота та історика!

Вище ми зазначили, що прикріпляємо скрін його сайту та додаємо скрін із сайту «FAKEOFF». Від цього сайту чорнухи і заказухи ЧЕСЛАВСЬКИЙ ОЛЕГ постійно відхрещується, говорить, що не його і там тільки публікують його статті. Ще б пак, там тонни фейкової та брехливої інформації щодо багатьох громадських діячів, політиків, особливо, щодо мера Києва Віталія Кличко та Президента України Володимира Зеленського

І щоб ОЛЕГ  ЧЕСЛАВСЬКИЙ не продовжував й надалі дурити всіх, що сайт «FAKEOFF» не його, публікуємо документ за його підписом і печаткою «Укрмедіа»

Напевне, варто ще раз повернутись до персони СЕРГІЯ  КУЦЕНКО, який чи не на кожному кроці зараз розмахує «липовим» журналістським посвідченням так званого інформаційного агентства «Укрмедіа». Така його «активність» хизування фейковим посвідченням скоріш за все пов’язана із тим, що він просто про нього мріяв, як «дитина про іграшку» все життя. І тут, на його шляху підвернувся ЧЕСЛАВСЬКИЙ ОЛЕГ, який швиденько «змайстрував липу», щоб КУЦЕНКО в його корисливих цілях блукав по столиці, виконуючи сумнівні завдання проросійського вербованого агента Чеславського.

Якщо відкрити пошукову систему Google  і внести туди дані Сергія КУЦЕНКО, то нічого особливого там про нього не зустрінеш. Є кілька посередніх інтерв’ю. А журналістських досягнень за ним ніяких не рахується. Та й взагалі, всюди він фігурує лише, як громадський діяч, а не як журналіст. І мабуть звання «громадський діяч» він також сам собі присвоїв!

 

За його плечима буквально декілька не рейтингових медійних проектів із середнім числом переглядів не більше 70. Ось, наприклад, телепередача «Біла ворона» із ним, як ведучим. 

Зверніть увагу на кількість переглядів 

">

">

">

Та й і особиста сторінка КУЦЕКО у Фейсбук  до зустрічі з ЧЕСЛАВСЬКИМ, ніяк на сторіку журналіста не схожа… Це звичайні дописи про квіточкилистя, супермаркети , інколи про політику, нічого особливого… А от коли він «подружився» із Чеславським (а це сталося орієнтовно на початку січня 2021 року) вже й почав репостити статті із платформи «Спільно».      

По всій видимості, зустріч з Чеславським Олегом «надала крила» КУЦЕНКО. Перед ним відкрились нові, великі для нього можливості : публікування новин на сайтах, ділові зустрічі, і таке бажане журналістське посвідчення… А Чеславському саме така людина й була потрібна у його сумнівних діяннях…

І от КУЦЕНКО в захваті, що отримавши фейкову «корочку»журналіста  почав бродити по столиці та втілювати у життя всі плани свого боса ЧЕСЛАВСЬКОГО, можливо думаючи, що він великий історик і громадський діяч. Правда, останній не дуже й то хоче тратитись на свого фейкового працівника, якому от наприклад потрібен репортерський мікрофон для проекту "Запитай киянина", який коштує 1599 грн. Для втілення мрії- мікрофону, вони розмістили оголошення із проханням допомоги небайдужих у придбанні мікрофона

До речі, ОЛЕГ ЧЕСЛАВСЬКИЙ на своїх платформах частенько звертається із проханням підтримати його сумнівні задуми

Але до цих його прохань є певні питання. ГО «Укрмедіа» згідно КВЕДУ діяльності 94.99 - діяльність інших громадських організацій, н. в. і. у – не зовсім то й може вести благодійну діяльність... Наприклад, таку як збирання коштів для соціальної роботи

Довідка: Соціальна робота — галузь наукових знань, академічна дисципліна та професійна діяльність, спрямована на підтримання і надання кваліфікованої допомоги будь-якій людині або групі людей, громаді, що розширює або відновлює їхню здатність до соціального функціонування, сприяє реалізації громадянських прав, запобігає соціальному виключенню. 

Але, що говорити, якщо Олег ЧЕСЛАВСЬКИЙ використовує ГО для участі у різноманітних тендерах, а «Укрмедіа» включена до Реєстру неприбуткових установ та організацій на підставі рішення контролюючого органу ДФС № 1726504601762 від 04.10.2017…

Є підстави вважати, що таким чином (використовуючи ГО, а не відповідну юридичну особу) ЧЧЕСЛАВСЬКИЙ просто працює по схемі ухиляння від сплати податків. Це так само, як із незареєстрованим медіа і друком фейкових журналістських посвідчень. В цьому ми уже розбираємось. Дані нашого дослідження ми опублікуємо вже скоро.  

До речі, варто напевне згадати й недавній епізод за участі Сергія Куценко в одному із київських судів. Так, окрилений фейковою журналістською «корочкою» КУЦЕНКО СЕРГІЙ на замовлення Чеславського примчався 9 лютого у Подільський суд міста Києва, на слухання сфальсифікованої військовою прокуратурою справи громадського діяча, журналіста. Про що неодноразово писала наше редакція.

Зважаючи на заангажованість сайтів Чеславського, а також заказні матеріали проти себе, і знаючи, що ніякого офіційного інформаційного агентства «Укрмедіа»не існує, я не схвалив дій по фіксації процесу Сергієм Куценком. На що останній відреагував бурхливо та виставив моє  невдоволення, як перешкоджання журналістській діяльності. 

Цікаво: «А хто в даному випадку журналіст? КУЦЕНКО із фейковим посвідченням неіснуючого медіа, чи я, член союзу журналістів України?»

В результаті, цього ж вечора на сайті «FAKEOFF» (що цікаво не на сайті інформ-агентства «Укрмедіа», такого в них немає) з’явилась стаття, яку написав ОЛЕГ ЧЕСЛАВСЬКИЙ: «Обвиняемый в мошенничестве Игорь Мизрах совершил нападение на журналиста».

Тільки от ні ЧЕСЛАВСЬКИЙ ОЛЕГ, ні КУЦЕНКО СЕРГІЙ не врахували, що журналіст із фейковим посвідчення не має права нічого фіксувати, адже він уже вчиняє злочин використовуючи незаконне посвідчення. До того ж введення в оману суд також несе за собою відповідальність згідно чинного Законодавства.

Зрозуміло, що в цій ситуації, після їхнього викриття, вони можуть почати ссилатись на те, що КУЦЕНКО СЕРГІЙ перебував у суді як громадський журналіст.

Довідка: Громадянська журналістика — це діяльність громадян, які беруть активну участь у процесі збирання, аналізу та поширення інформації, не маючи при цьому професійної журналістської підготовки.

Та це буде черговою брехнею! Адже ЧЕСЛАВСЬКИЙ у своїй статті чітко написав:

Цікаво, а як ЧЕСЛАВСЬКИЙ ОЛЕГ  виписав редакційне завдання Куценку? Як взагалі можна його написати, коли інформаційної агенції юридично не існує?! Що ж тоді робив у суді цей псевдо-журналіст?  

І як кажуть, «вишенька на торті: ЧЕСЛАВСЬКИЙ у своїй публікації написав, що вони звернулись у поліцію:

Тут зразу ж виникає цілий ряд питань: «кому перешкоджали (хоч ніхто й не перешкоджав)? Журналісту? Так там не було журналіста, окрім мене... Була лише людина із підробленим посвідченням журналіста! І як вони могли подати заяву із підробленими документами?  Звісно, що ніхто нічого не подавав, а якщо так, тоді питання до поліції, як вони прийняли цю заяву?»

І ще одне: за фейкові посвідчення, статті в неіснуючому інформагентстві «Укрмедіа» (Фейкофф, Київський міський блог, Спільно)  і обман суду – доведеться відповідати Чеславському і Куценко!!!

Думаємо, Національну поліцію дана публікація зацікавить…

Далі буде…

Шеф-редактор журналу «Персона»,

головний редактор сайту «Політика»,

громадський діяч, журналіст,

член союзу журналістів України

МІЗРАХ ІГОР

Автор: baurgroupecom

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео