За 9 місяців 2021 року відділи ДРАЦС зареєстрували 30 800 народжень

За 9 місяців 2021 року відділи ДРАЦС зареєстрували 30 800 народжень
404469 ПЕРЕГЛЯДІВ

Реєстрація народження дитини – правовий акт, що засвідчує її походження і має бути здійснена не пізніше одного місяця від дня народження малюка. Реєстрація народження проводиться державним органом реєстрації актів цивільного стану з одночасним присвоєнням прізвища, імені та по батькові.
"За 9 місяців 2021 року відділи ДРАЦС Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) зареєстрували народження 30 800 малюків. Для порівняння, у 2020 році свідоцтво про народження отримали 33 032 дітей", - зауважує Тарас Грень начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів).
У розрізі областей статистика виглядає так:
- Львівська область – зареєстровано народження 14 766 дітей (2020 рік – 15 974);
- Рівненська область – зареєстровано 8 650 малюків (2020 рік – 9153);
- Волинська область – зареєстровано 7384 новонароджених (2020 рік – 7905).
Нагадуємо, що до моменту подання заяви до відділу ДРАЦСу батьки дитини вже повинні визначитися з її ім'ям та прізвищем. При реєстрації народження дитині може бути присвоєно не більше двох імен. Що стосується прізвища, то воно може бути як по матері, так і по батьку (у разі якщо у батьків різні прізвища). Також новонародженому можуть дати подвійне прізвище: у своїй заяві батьки вказують, з чийого прізвища воно повинно починатись – батька чи матері. По батькові дитині присвоюється за іменем батька. На прохання батьків по батькові може утворюватись згідно з національними традиціями або не присвоюватись взагалі. Спір між батьками щодо прізвища та імені дитини може вирішуватись через органи опіки та піклування або за рішенням суду.
Свідоцтво про народження дитини отримують її батьки. Якщо батьки перебувають у зареєстрованому шлюбі і мають однакові прізвища, для реєстрації достатньо присутності одного з батьків. Якщо прізвища різні, необхідна присутність обох.
Свідоцтво про народження містить відомості про:
- прізвище, ім'я по батькові дитини;
- дата народження дитини; місце народження дитини;
- номер актового запису про народження, дату складання актового запису ;
- батьків народженого, їх громадянство;
- місце реєстрації і дату видачі свідоцтва про народження;
- орган, що видав свідоцтво про народження.
Якщо батьки самі не можуть зареєструвати народження дитини, державна реєстрація проводиться за заявою родичів, інших осіб, уповноваженого представника закладу охорони здоров'я, в якому народилось немовля чи в якому воно перебуває. 

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео