Київська міська лікарня №4 без конкурсу витратить майже 56 млн гривень на ремонт “інфекційного відділення”

Київська міська лікарня №4 без конкурсу витратить майже 56 млн гривень на ремонт “інфекційного відділення”
224256 ПЕРЕГЛЯДІВ

До кінця 2023 року в КНП “Київська міська клінічна лікарня №4” повинні капітально відремонтувати інфекційне відділення. Для виконання цих робіт медзаклад без конкурсу обрав собі в підрядники столичне ТОВ “Абсолют-Клімат”, яке має відношення до бізнесу депутата Верховної Ради минулих скликань Юрія Вознюка (ВО “Батьківщина” та “Фронт Змін”, на колажі праворуч). Конкурентів ця фірма в закупівлі не мала, бо, як натякнув її потенційний учасник, умови тендеру були прописані під конкретну компанію. Це при тому, що ТОВ “Абсолют-Клімат в рамках кримінального провадження підозрюється в посередництві у схемі керівників столичного КП “Інженерний центр” по відмиву бюджетних коштів.

Як стало відомо з оголошення електронної системи ProZorro, 24 листопада 2022 року комунальне некомерційне підприємство “Київська міська клінічна лікарня №4” * уклало ТОВ “Абсолют-Клімат” ** договір на проведення капремонту приміщень свого інфекційного відділення на вул. Солом'янська, 17 у Солом'янському районі Києва. Ціна договору склала 55,95 млн гривень.

Договір передбачає, що ТОВ “Абсолют-Клімат” до кінця 2023 року повинно виконати у приміщеннях інфекційного відділення лікарні загальнобудівельні та електромонтажні роботи, оновити системи водопостачання, каналізації, вентиляції, кондиціонування, опалення, а також виконати роботи з благоустрою прилеглої території.

Закупівлю провели за спрощеною процедурою. Пропозицію для участі в ній подало тільки ТОВ “Абсолют-Клімат”, з яким і уклали договір без залучення конкурентів. Відмітимо, що на сторінці закупівлі в ProZorro анонімна компанія вказала замовнику капремонту, що умови цієї закупівлі мають дискримінаційну умову, а саме – від учасника вимагали чинний сертифікат на систему управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015. При цьому, як запевняв “анонім”, наявність такого сертифікату жодним чином не впливає на якість виконання капремонту. У відповідь на це в КНП “Київська міська клінічна лікарня №4” заявили, що вимагати такий сертифікат мають право, відповідно, вимога усунути цю умову задоволенню не підлягає.

Відмітимо, що до цього масштабний капремонт своїх приміщень КНП “Київська міська клінічна лікарня №4” замовляло в листопаді 2021 року. Тоді було укладено договір (ціна – 39,56 млн гривень) з ТОВ “Укрвентпромпостач” на ремонтні роботи у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії, які повинні бути завершені до кінця поточного року.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Абсолют-Клімат” зареєстровано в 2008 році в Києві. Статутний капітал – 51,5 тис. гривень. Основний вид діяльності – монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування. Засновник та кінцевий бенефіціар – В’ячеслав Березовський, керівник – Сергій Большаков. 

ТОВ “Абсолют-Клімат” є співзасновником корпорації “Євробудінвест”, яка, за даними Youcontrol, має відношення до “Групи родини Вознюк”, ключовою особою якої є депутат Верховної Ради VII та VIII скликань Юрій Вознюк. Головні активи цієї групи – ТОВ “Екорембуд Лтд”, що спеціалізується на будівельно-монтажних роботах на промислових об'єктах, та ТОВ “Тіволі-Ленд”, що займається продажем обладнання для спортивних та дитячих майданчиків.

До політичної кар'єри у Верховній Раді, з 2010 року Юрій Вознюк був депутатом Рівненської міськради від партії “Фронт змін”. У парламент VII скликання (2012 – 2014 роки) він був обраний по одномандатному виборчому округу на Рівненщині від ВО “Батьківщина”, VIII скликання (2014 – 2018 роки) – від партії “Народний Фронт”. Намагався стати депутатом Верховної Ради він і на виборах 2019 року як самовисуванець, але обраний не був. В 2020 році Юрій Вознюк балотувався на посаду міського голови Рівного від політичної партії “За майбутнє”, зайнявши шосте місце.

ТОВ “Абсолют-Клімат” за результатами публічних закупівель підписало 125 договорів 1,73 млрд гривень. Найбільші замовники – столичне КП “Інженерний центр”, яке віддало компанії підрядів на 457 млн гривень, та КНП “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Києва, яке зробило у неї замовлень на 431 млн гривень. Від “Київської міської клінічної лікарні №4” компанія “Абсолют-Клімат”, крім нинішнього, отримало ще одне замовлення – в 2020 році на капітальний ремонт приміщень за 3,45 млн гривень.

ТОВ “Абсолют-Клімат” “засвітилося” в декількох кримінальних провадженнях. Так, з листопада 2019 року слідчі Головного управління ДФС у Києві розслідують провадження № 42019100000000747, в рамках якого директора цієї компанії підозрюють в умисному ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. За матеріалами справи, керівник ТОВ “Абсолют-Клімат” спільно з фірмами з ознаками фіктивності в 2018-2019 роках завищили податковий кредит з ПДВ на 7,5 млн гривень.

З листопада 2018 року слідчі СБУ в рамках кримінального провадження №42018100000001118 підозрюють “Абсолют-Клімат” в участі як посередника у схемі керівників КП “Інженерний центр” та низки комерційних фірм у 2016-2018 роках. Слідчі вважали, що підрядники “Інженерного центру” – ТОВ “Плутон-С” та ТОВ “Армабуд лтд” – переказували гроші іншим фірмам, серед яких ТОВ “Абсолют-Клімат”, за роботи, які не виконувалися. Після чого кошти переводилися компаніям з ознаками фіктивності, які в свою чергу виводили гроші для відкату керівництву комунального підприємства та цим підрядникам. Загалом, за версією СБУ, КП “Інженерний центр” незаконно перерахували фірмам-підрядникам 13 млн гривень.

КНП “Київська міська клінічна лікарня №4” засновано в 1998 році Київрадою. Обов'язки директора тимчасово виконує Тетяна Мостепан. Лікарня підпорядкована Департаменту охорони здоров’я Київської міськдержадміністрації (КМДА), яким з жовтня 2017 року керує Валентина Гінзбург (на колажі ліворуч). Діяльність цього департаменту координує заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

  • КНП “Київська міська клінічна лікарня №4” (код ЄДРПОУ: 30212155)
  • ТОВ “Абсолют-Клімат” (код ЄДРПОУ: 35837877)

КиївВлада

Автор: Vse.Media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео