НАБУ і САП повідомили про нову підозру екснардепу Скуратовському

НАБУ і САП повідомили про нову підозру екснардепу Скуратовському
329999 ПЕРЕГЛЯДІВ

Екснардеп та колишній голова комітету ВР з питань будівництва VIII скликання Сергій Скуратовський підозрюється у корупційних оборудках. Про це повідомляють НАБУ та САП.

Політик разом з начальником відділення ГСУ СБУ, менеджером АРМА, керівництвом державного підприємства у складі організованої групи протиправно заволоділи правом вимоги банківської установи на понад 128 млн гривень (ч. 5 ст. 191, ч. 3, 4 ст. 358, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК). За версією слідства у 2019 році Скуратовський як власник низки юридичних осіб здійснював забудову земельної ділянки на околиці Києва.

Будівництво проводилося за кредитні кошти під заставу збудованого в майбутньому багатоквартирного житлового комплексу, земельних ділянок та низки особистих порук (в тому числі й самого народного обранця).

З метою уникнення іпотечних зобов’язань та отримання можливості продати збудовану житлову нерухомість народний депутат із залученням офіцера  СБУ (особа обіймає керівну посаду в центральному апараті ДБР), керівника підрозділу АРМА, керівництва державного підприємства «СЕТАМ», а також оцінювачів організував протиправне відчуження права вимоги банківської установи через відповідне Нацагентство та держпідприємство.

Особи використовували підроблені офіційні документи, надавали та отримували неправомірну вигоду. Завдяки чому врешті домоглися викупу вказаної нерухомості за заниженою вартістю на підконтрольну юридичну особу. Висновками експертиз підтверджено, що реалізація цієї злочинної схеми заподіяла банківській установі шкоди понад 112 млн гривень – саме така сума складає різницю між реальною вартістю та тою, яку сплатили зловмисники.

Всього до групи входили:

  • народний депутат VIII скликання;
  • помічниця нардепа — директор підприємства, яке отримало кредитні кошти;
  • начальник слідчого відділення Головного слідчого управління СБУ (обіймав посаду до 2020 р.);
  • начальник управління менеджменту активів АРМА (обіймав посаду у період червень 2018 р. — січень 2020 р.);
  • генеральний директор ДП «СЕТАМ» (обіймав посаду у період травень 2016 р. — лютий 2020 р.);
  • заступник генерального директора ДП «СЕТАМ» (обіймає посаду з жовтня 2017 р. по теперішній час);
  • два оцінювача.

368.media

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео