У Запоріжжі відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів під головуванням Генерального прокурора Ірини Венедіктової

У Запоріжжі відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів під головуванням Генерального прокурора Ірини Венедіктової
609 ПЕРЕГЛЯДІВ

У п’ятницю, 12 червня 2020 року, в Запоріжжі під головуванням Генерального прокурора Ірини Венедіктової відбулася координаційна нарада з керівниками правоохоронних органів. У заході взяли участь Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, Голова Служби безпеки України Іван Баканов, Перший заступник Керівника Офісу Президента України Сергій Трофімов, Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, керівники органів прокуратури, Національної поліції, СБУ, Державної фіскальної служби, Державної податкової служби Запорізької області, а також територіального управління ДБР, розташованого в м. Мелітополі.

Учасники наради визначили основні напрями запобігання і протидії злочинності у проблемних сферах для Запорізької області, а також узгодили спільні заходи.

Тривалий час Запоріжчина залишається криміногенним регіоном, де рівень злочинності на 10 000 населення є одним із найвищих у державі - 58,2% проти 46,7% середньостатистичних по державі.

Однією з ключових тем обговорення на нараді стала протидія організований злочинності.

«Змушена констатувати, що, не дивлячись на деяку активізацію у протидії цим найбільш небезпечним проявам злочинності, стан цієї роботи ще не повною мірою відповідає криміногенній ситуації в регіоні. Так, за 5 місяців роботи правоохоронними органами регіону знешкоджено лише 7 організованих груп з направленням обвинувальних актів до суду. Для порівняння, у Київській області викрито 16 злочинних угруповань, у Дніпропетровській – 13, у Луганській – 9. Вимагаю вжити конкретних дієвих заходів, спрямованих на підвищення ефективності боротьби з організованою злочинністю», - заявила Генпрокурор.

Особливу увагу Ірина Венедіктова також звернула на злочини проти довкілля, надактуальні для промислової Запорізької області.

«Попри збільшення на понад 60% кількості виявлених злочинів, якість слідства у провадженнях цієї категорії потребує активізації. Вдумайтеся, щороку в атмосферу Запорізької області викидається 350 тонн забруднювачів, а два запорізьких підприємства входять у двадцятку найбільших забруднювачів повітря в Україні. При цьому, судячи з результативності слідства у окремих кримінальних провадженнях вказаної категорії, реальної протидії забрудненню атмосферного повітря немає», - додала Ірина Венедіктова.

Також Генеральний прокурор взяла участь у представленні нового голови Запорізької обласної державної адміністрації Віталія Боговіна. Ірина Венедіктова виділила проблемні питання Запоріжчини, які можуть бути вирішені спільними зусиллями правоохоронців і виконавчої влади.

«Відомо, що на стан злочинності впливає ряд чинників, одним із яких, у тому числі, є своєчасна виплата заробітної плати. Так, станом на 9 червня 2020 року, заборгованість із заробітної плати по Запорізькій області складає 122 млн гривень. Тільки за даними Держстату, 6849 людей – без зарплати. Це питання не може бути вирішено лише кримінально-правовим впливом. Треба вживати комплексних заходів у взаємодії правоохоронних органів та органів виконавчої влади. Сподіваюсь на порозуміння цього питання між губернатором та прокурором області», - зауважила Генпрокурор.

Крім цього Ірина Венедіктова дала завдання органам прокуратури області активізувати діяльність із притягнення до відповідальності за невиплату заробітної плати (ст. 175 КК України).

gp.gov.ua

Автор: baurgroupecom

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео