Арсен Аваков: Наш пріоритет – зберегти життя та здоров’я людей, які постраждали внаслідок негоди в західних областях

Арсен Аваков: Наш пріоритет – зберегти життя та здоров’я людей, які постраждали внаслідок негоди в західних областях
2235 ПЕРЕГЛЯДІВ

Інтенсивні опади призвели до масштабних паводків у Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській та Закарпатській областях. Підтоплено близько 200 населених пунктів. Для подолання наслідків паводків в західних областях направлено додаткові сили та авіацію МВС. Про це сьогодні, 24 червня, повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

«Сьогодні з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем здійснили обліт найбільш постраждалих від негоди районів західних областей, поспілкувалися з місцевими жителями та провели засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Наразі намагаємося оцінити масштаб збитків від негоди та критичні напрямки,  де треба негайно реагувати. Проте, наш пріоритет - зберегти життя та здоров’я людей, евакуація хворих, розміщення тих, хто втратив житло», - зазначив очільник МВС.

За його словами, зруйновано близько 50 мостів та мостових переходів, обірваний зв’язок з багатьма населеними пунктами. В цілому об’єм збитків від стихійного лиха оцінюється вищим, ніж в 2008 році.

Арсен Аваков додав, що сьогодні на допомогу підрозділам МВС прибули 150 бійців гірсько-патрульної роти Нацгвардії.

«Ці люди навчені виконувати важку роботу в таких екстремальних умовах. Крім того, прибули ще два вертольоти Нацгвардії, два гелікоптери ДСНС, один з яких – з медичним модулем. Вони доставляють людям продукти та воду», - сказав він.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль висловив вдячність рятувальникам, поліцейським та гвардійцям, які другу добу ліквідовують наслідки стихії.

«Загалом з наслідками негоди борються понад 1500 осіб особового складу МВС. В цілодобовому режимі працюють обласні оперативні штаби», - зазначив він.

Денис Шмигаль також повідомив, що за підсумками засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було ухвалено протокольне рішення щодо комплексу невідкладних заходів з подолання наслідків надзвичайної ситуації.

«Серед цих заходів, зокрема, передбачається: постійний моніторинг гідрологічної обстановки на річках регіону з метою вчасного вжиття запобіжних заходів, організація всебічного життєзабезпечення постраждалого та евакуйованого населення, нагляд за санітарно-епідеміологічною обстановкою, аби не допустити спалахів інфекційних захворювань через забруднення колодязів. Крім того, до 1 липня 2020 року має бути організоване обстеження зруйнованих та пошкоджених будівель та дорожньої інфраструктури для встановлення розмірів нанесених збитків та визначення обсягів коштів, необхідних для їх відновлення; постраждале населення має отримати фінансову допомогу від держави», - зазначив він.

Департамент комунікації МВС України
Автор: baurgroupecom

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео