Кінці в воду та стрибок у прірву?

Кінці в воду та стрибок у прірву?
2110 ПЕРЕГЛЯДІВ

3 липня зранку Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України в рамках кримінального провадження іншого правоохоронного органу почало здійснювати безпрецендентну кількість слідчих дій стосовно гоп-компанії, яка вже рік під прапором «бородатої бабусі» і тотальної вседозволеності грабує державу. Причому вважає за ідіотів її громадян та вище керівництво.

Історія розпочалась рік тому, коли в енергетичній сфері утворився тимчасовий вакуум. Саме тоді на горизонті з`явивсяОлександр Уваров, який спільно з його тодішним партнером Віталієм Бєляковим знайшов потрібні вуха, в які вклав думку про можливість витягувати з «Центренерго» 20 млн доларів щомісячно у випадку призначення його та визначених ним громадян на деякі місця. І дарма, що для розрахунків очікуваного позитиву він застосував досвід, отриманий у період роботи на команду Януковича і використання потужностей Донбасу, який неможливо кальково застосувати сьогодні. І дарма, що шлях отриманання бажаного пролягав через тих, чиї прізвища мали б говорити про майже сакральне ставлення до фінансів,бо потрапив він до панів Кіпермана, Гелєра та Коломойського. Бо задекларованих об`ємів ще не досягли.

Але якщо на початку стрімкого злету для організації роботи та надування величезної мильної бульбашки він ледве знайшов в один кабінет в офісі на вулиці Ірининській прямо навпроти центрального офісу СБУ (про що неодноразово писав сайт ОРД), то зараз офіс Уварова розташований на п`ятому поверсі мансардного приміщення, в якому знімали відповідний епізод серіалу «Слуга народу» про небажання попереднього президента звільняти офіс для Голобородька. За рік Уваров обріс фінансами, нерухомістю, автотранспортом в таких об`ємах, що закрутилась голова.

Що ж являє собою Уваров?

Залишаючи любязно наданий в користування кабінет на Ірининській, Уваров прихопив з собою колекцію холодної зброї господаря, яку в подальшому заклав у якості гарантії повернення значних сум, позичених у серйозних людей. До речі, незважаючи на фінансову спроможність, досі залишився винним.

Свою діяльність у 2019-му розпочав з рейдерського захоплення ПАТ «Львівська вугільна компанія» (Червоноград). Провертав це двічі - під носом регіональної та центральної влади, правоохоронних органів, шахтарських колективів. А як мала б втрутитись регіональна влада, якщо з Уваровим банкує відомий на Львівщині колишній депутат та голова обласної ради, виходець з кримінального середовища Петро Колодій, володар фірми «ЕКО-Промтех» (добуває вугільний концентрат). З ним в обоймі і його колишній заступник, генерал міліції, есбеушник і друг Юрія Луценка Василь Пісний. Плече до плеча з ними крокує кримінал, який на місці представляє відомий правоохоронцям Юрій Кунинець (26.09.1967 р.н., прізвисько «Українець»), виступаючий від імені чергового старшого зі всіх питань.

Але ж Уваров особисто разом з іншими в перерві між першим і другим захопленням підприємства викрав арбітражного керуючого ПАТ «ЛВК» та, позбавивши його волі, змусив підписати ряд документів на відмову від управління підприємством та призначення виконуючого обов`язки керівника. З цього приводу у слідчому підрозділі ГУ Нацполіції у Львівській області є відповідне кримінальне провадження, проведені очні ставки, допити та інші слідчі дії, в результаті яких інформація підтверджена, але ж віз і нині там.

Зрозумівши що він рулить, Уваров одразу позбавився свого партнера Бєлякова, з допомогою якого і потрапив в так званий офіс на Володимирській.

Напевно достатньо характеристик для розуміння портрету цієї особи. А тепер трохи конкретики.

Комерційним директором ПАТ «Центренерго» (код за ЄДРПОУ 22927045) О.І. Уваровим організовано протиправний механізм привласнення коштів державного підприємства шляхом закупівлі вугілля для ТЕС із заниженими показниками зольності та вологості, в тому числі з тим, яке видобувається на тимчасово непідконтрольній території Донецької та Луганської областей.

З липня 2019 року ПАТ «Центренерго» укладено ряд договорів на постачання вугілля з ТОВ «Рекорд Сістемс» (код за ЄДРПОУ 41639496, м. Одеса, вул. Вапняна, 54), ТОВ «Західна торгова організація» (код за ЄДРПОУ 42937741, Тернопільська обл., Тернопільський р-н, с. Малий Ходачків, вул. Володимира Великого, 2) та ТОВ «Азонекс» (код за ЄДРПОУ 42867203, м. Київ, вул. Тампере, 5, офіс 211).

Протягом жовтня-грудня 2019 року ПАТ «Центренерго» здійснено оплату ТОВ «Рекорд Сістемс» за товар «Суміш вугілля кам’яного» вагою 51036 тонн – 132,188 млн грн., ТОВ «Західна торгова організація» за товар «Суміш вугілля кам'яного ДГ/Г(Г2)/ГЖ СШ (0-13)» вагою 28797 тонн – 76,026 млн грн., а також у грудні 2019 року ТОВ «Азонекс» за товар «Вугілля кам'яне» вагою 1515 тонн – 4 млн грн.

При цьому в податкових деклараціях з податку на додану вартість контрагентів ТОВ «Рекорд Сістемс», ТОВ «Західна торгова організація» та ТОВ «Азонекс», а також підприємств-транзитерів фактів придбання (постачання) останніми товарної номенклатури – вугілля не відображено, що свідчить про здійснення пересорту товару та підміни номенклатурної групи товарів («цигарки, кукурудза, одежа, продовольчі товари»).

З цією метою через довірених осіб Уваров становив контроль над:

І. – «Червоноградською» ЦЗФ ПАТ «ЛВК» (код за ЄДРПОУ 35879807, Львівська обл.) з використанням місцевих представників криміналітету – 1) вора в законі «Тімураза», 2) Юрія Кунинця).

шляхом рейдерського захоплення підприємства, погрозами фізичної розправи над діючим керівництвом та незаконною зміною керуючого санацією ПАТ «ЛВК» на підконтрольну особу – І.Є. Степаненко (за вказаним фактом зареєстровано окреме кримінальне провадження).

ІІ. – Виробничими потужностями збагачувальної фабрики ВП «Селидіввуглепостачання» ДП «Селидіввугілля» (код за ЄДРПОУ 26444697, Донецька обл.).

(Уваров та практично всі фігуранти протиправної схеми в минулому мали відношення до діяльності вказаної фабрики)

«Смотрящими» за діяльністю «Червоноградської ЦЗФ» ПАТ «ЛВК» від Уварова є:

1. Перерва Андрій Юрійович, 06.11.1973 р.н., код за ДРФО 2697315430, уродженець м. Брянка Луганської обл., проживає в м. Червоноград (квартира оформлена на тещу), технічний директорЦЗФ «Червоноградська».

2. Яриш Ігор Ярославович, 12.08.1967 р.н., код за ДРФО 2469507719, фактично проживає в будинку у м. Львів (на Яриша І.Я. та його дружину Яцків Д.І. оформлено 26 об’єктів комерційної нерухомості, а також квартири у Албанії).

(в сюжеті «Наші гроші» – «Російське вугілля від Коломойського: як олігарх «проторгував» патріотизм» на 16 хв 25 сек. з території, яка використовується Уваровим як офіс ПАТ «Центренерго», виїжджає автомобіль марки «Ауді» синього кольору. За наявними даними вказаний автомобіль належить Яришу, який на момент зйомки програми спільно з Кунинцем приїжджали до Уварова для обговорення подальшої схеми роботи «Червоноградської» ЦЗФ).

Перерва та Яришздійснюють координацію (управління) збагачувальною фабрикою, зокрема, під виглядом збагачення вугілля змішують його із шламом, породою тощо (нарощують обсяги за рахунок заниження зольності та вологості), потім це все (у співвідношенні 30% вугілля до 70% відходів від збагачення) поставляється на ТЕСи ПАТ «Центренерго».

Маніпуляція якісними показниками вугілля призвела до акумуляції на території збагачувальної фабрити значних обсягів необлікованого вугілля, яке в подальшому реалізовується за готівку або через фіктивні підконтрольні підприємства та ФОПи оприбутковується (легалізується), змішується з шламом, породою та поставляється на ТЕСи ПАТ «Центренерго».

«Смотрящою» за діяльностю збагачувальної фабрики ВП «Селидіввуглепостачання» ДП «Селидіввугілля» від Уварова є Лідія Грабаренко (18.10.1961 р.н., код ДРФО 2257115948, уродженка Донецькій області, фактично проживає там).

Функції Грабаренко є аналогічними функціям Перерви та Яриша - організація поставок вугілля, яке видобувається на тимчасово непідконтрольній території Донецької та Луганської областей.

Ключовими довіреними особами Уварова у даній протиправній схемі є:

керівник департаменту матеріально-технічного забезпечення ПАТ «Центренерго» В.В. Мельничук (проживає в Київської обл., Обухівський р-н, смт Козин, вул. вулиця Солов'яненка, 268), який відповідає за приймання та оформлення неякісного вугілля під виглядом якісного (заниження фактичних показників зольності та вологи), зведення балансів отриманого вугілля, своєчасність та повноту оплати;

Л.О. Янічкін – забезпечує перевезення, зберігання та фізичний захист необлікованих готівкових коштів
(співмешканець рідної сестри дружини Уварова – Проскурнікова Ю.О., код ДРФО 3325806746; виховують спільного сина);

В.М.Мартиченко – відповідає за стабільність функціонування схеми, імпорт вугілля з Російської Федерації, Республіки Білорусь та Казахстану, поставок вугілля, яке видобувається на тимчасово непідконтрольній території Донецької та Луганської областей, технічну взаємодію «Червоноградської» ЦЗФ, збагачувальної фабрики ВП «Селидіввуглепостачання» та ПАТ «Центренерго», зведення балансів, підрахунок тіньових прибутків тощо.

Для виконання функціональних обов’язків Мартиченко координує роботу окремих офісів, у яких працюють:

  • -  В.О. Крамаренко – заміщає Мартиченка у разі його відсутності (відрядження, відпустка, хвороба), відповідає за зведення балансів;
  • -  Н.О. Калабухіна (Межерицька) – відповідає за зведення тіньової бухгалтерії (перебуває на тимчасово непідконтрольній території Луганської області, відвідує офіс Мартиченка у разі необхідності зведення балансів, є директором ТОВ «Схід-Захід» (код 34579457), засновником якої є Л.В. Грабаренко).
  • -  Грабаренко Вадим (син Грабаренко, проживає у Київі).

До речі, Л. Грабаренко та Мартиченко в минулому були співзасновники ТОВ «Карбон-синтез» (код 38174950, на даний час власник мати Мартиченка Любов Іванівна).

За отримані в незаконний спосіб кошти від такої «діяльності» Уваров придбав будинок за адресою: Київська обл., Обухівський р-н, смт. Козин, вул. Київська, 107-в (кадастровий номер земельної ділянки: 3223155400:05:034:0055). Вказаний будинок належить В.В. Бударному. Його син - С.В. Бударний (09.09.1998 р.н.) є засновником та директором ТОВ «Західна Торгова Організація» (код за ЄДРПОУ 42937741), яка використовувалась для привласнення коштів ПАТ «Центренерго» на загальну суму понад 76 млн грн. (безтоварні операції), а також квартири вКиєві для дружининих батьків, свого батька і сестри дружини.

До всього зазначеного необхідно добавити, що за різними оцінками фахівців у галузі через діяльність Уварова і команди «Центренерго», тобто держава, недоотримала близько 1 млрд 200 млн гривень, які з невеликою похибкою можна вважати річним заробитком. Але чиїм?

P.S. Впевнений, що шановні співробітники СБУ теж володіють подібними даними і нададуть суспільству інформацію про це. Може, знайдуть отримані незаконним шляхом кошти та активи і нададуть президентові Зеленському дані про справжній стан справ у галузі та «результати» роботи «понятного» Коломойському «менеджмента «Центренерго». А заодно хай скажуть Зеленському, що майбутній заступник міністра енергетики Зорін є людиною Уварова. Крапка.

Автор: baurgroupecom

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео