За 3 місяці керівник ОДА роздав 40 гектарів фірмам, пов’язаним з екс-міністром, Жеваго та екс-депутату

  			За 3 місяці керівник ОДА роздав 40 гектарів фірмам, пов’язаним з екс-міністром, Жеваго та екс-депутату
141314 ПЕРЕГЛЯДІВ

В.о. голови Полтавської ОДА Роман Товстий, який очолював облдержадміністрацію з березня по червень 2019 р., за цей період передав в дострокову оренду майже 40 га впливовим людям та їх фірмам. Про це написав Максим Самойдюк у виданні «Зміст».

З них 6,6 га отримали фірми, дотичні до екс-міністра агропромислової політики Тараса Кутового.

18 квітня Товстий своїм розпорядженням передав 3,4 га лісу в оренду на 49 років ТОВ «ВП «Панорама» – колишнім газетярям. Засновником «ВП «Панорма» є ТОВ «АРТА управління активами», що діє від венчурного інвестиційного фонду «Градієнт». Екс-міністр в декларації вказав, що є інвестором «АРТА управління активами» та власником товарного знаку «Градієнт».

В той же день Роман Товстий передав в оренду 3,2 га ділянки лісу під Пирятином. Орендатором стало ТОВ «Платінум інвест». Засновником і керівником останнього є Анатолій Матюнін – бізнес-партнер Тараса Кутового. Також саме він був довіреним лицем Тараса Кутового на виборах у 2014 році.

Крім цього, його бізнес-структури можуть отримати ще 40 га. 2 квітня на сайті ОДА було опубліковане розпорядження керівника ОДА щодо дозволу ТОВ «Гребінкатехнопарк» на розробку техдокументації щодо відведення 40 га землі під будівництво електростанції.

Власником цього підприємства є згадане «АРТА управління активами». За однією адресою з ТОВ «Гребінкатехнопарк» зареєстроване «Гребінкатехнопарк-1». Підприємства мають також спільний номер і засновника. Директором «Гребінкатехнопарк-1» є Анатолій Матюнін.

Водойма площею 15 га у Карлівському районі відійшла на 49 років у власність екс-депутата облради Олександра Тимохи. У нинішньому складі обради перебуває його син Юрій Тимоха.

Приблизно 11,5 га землі поблизу Горішніх плавнів отримало в оренду на 49 років ТОВ «Біланівський ГЗК», яке належить Костянтину Жеваго.

ТОВ «Решетилівський цегляний завод» отримав у власність 3,2 га землі. Власником заводу є Марина Хоменко – родичка колишнього депутата міськради Володимира Хоменко.

Також три гектари у Решетилівці отримало ТОВ «АР-Будтранс». Підприємство засноване лише у травні цього року мешканкою Краматорська Ариною Коротун. Дівчина у себе вдома займається шиттям одягу. У власності її родини є також ТОВ «Крамтехцентр».

Одним з останніх рішень Романа Товстого на посаді було розпорядження щодо продажу двох гектарів лісу під Полтавою (поблизу Сем’янівки (Кротенки) ТОВ «Арабеска плюс». Останнє орендувало цю ділянку з 2005 р. Власником підприємства є відомий аграрій Олександр Подоляка.

Підприємець створює там приватне мисливство й поки що шукає компроміс з громадою, адже тій не сподобалось будівництво забору навколо лісу. Причому 2 га обійшлись Подоляці у 162 тис грн. Тобто менше ніж однокімнатна квартира у Полтаві.

16 березня цього року тодішній президент Петро Порошенко представив у Полтаві т.в.о. голови ОДА Романа Товстого. Він прийшов замість Валерія Головка, якого звільнили через корупційний скандал. Вже 11 червня новообраний президент Володимир Зеленський звільнив Товстого.

nashigroshi.org

Связь с редакцией - 1yurist.paritet@gmail.com

Мої відео