Приватним бухгалтерам можуть відстрочити нові штрафи за порушення порядку фінмоніторингу

Приватним бухгалтерам можуть відстрочити нові штрафи за порушення порядку фінмоніторингу
5702 ПЕРЕГЛЯДІВ

Це ж стосується аудиторських фірм та податкових консультантів

28.04.2020 р. набере чинності Закон України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" від 06.12.2019 р. № 361-IX (далі - Закон № 361-IX).

Ним буде віднесено до спеціально визначених суб'єктів первинного фінмоніторингу, зокрема:

  • суб'єкти аудиторської діяльності;
  • бухгалтери, суб'єкти господарювання, що надають послуги з бухгалтерського обліку;
  • суб'єкти господарювання, що здійснюють консультування з питань оподаткування.

Тож із цієї дати діятимуть оновлені штрафи за порушення суб'єктом первинного фінансового моніторингу законодавства із фінансового моніторингу. Штрафуватимуть виходячи із розміру штрафу за відповідне порушення, встановленого законом на дату його вчинення (п. 3 розділу X Закону № 361-IX).

Аудиторська палата України листом від 10.04.2020 р. № 01-01-21/252 з цього приводу звернулася із пропозиціями до Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики та Мінфіну.

Їх суть - внести зміни до п. 3 розділу X Закон № 361-IX. Запропоновано, аби розмір штрафу за порушення суб'єктом первинного фінансового моніторингу, вчинені на період дії карантину, визначався виходячи із розміру штрафу за відповідне порушення, що був встановлений Законом № 1702. А розміри штрафів, що можуть бути застосовані до суб'єкта первинного фінансового моніторингу, визначені ч. 5 ст. 32 Закону № 361, щоб застосовувалися через 30 днів з дня відміни карантину.

ligazakon.net

Автор: admin.politica.com.ua

Связь с редакцией - [email protected]

Мої відео